You Are Here: Home » Akcie » VÝZVA: Bilbao uvíta kreatívcov zo Slovenska

VÝZVA: Bilbao uvíta kreatívcov zo Slovenska

DSC_0031Výzvou na účasť na rezidencii v španielskom Bilbao otvárame rezidenčný program v roku 2014. Oproti minulému roku sme zmenili partnerskú organizáciu a aj coworkignový priestor. Tentokrát sa o kreatívnych Slovákov bude starať organizácia Peopleing a budú mesiac zdielať pracovný priestor Design kabi.

Peopeling

Peopleing je španielska agentúra, ktorá ponúka priestor na stretávanie, podporuje a promuje spoluprácu na projektoch. Organizuje aktivity, ktoré podnecujú rozvoj kreatívnej kultúry a úspešne prepája kreatívnych ľudí a tradičný business. Svoje ciele napĺňa prostredníctvom 4 nástrojov:

  1. Organizovaním podujatí ako sú kongresy, konferencie, prezentácie, súťaže, a podobne,
  2. dynamizovaním priestorov – vnášaním tvorivej energie a obsahu do priestorov, využíva ich na realizáciu aktivít, rozhovorov a stretnnutí,
  3. vytvráraním projektov, ktoré podnecujú spoluprácu, synergiu a prepájanie ľudí a firiem z rôznych sektorov,
  4. vyskladaním a realizáciou projektov na mieru a konzultáciou projektov.

Hlavnými piliermi jej práce sú kreativita, spolupráca, ale hlavne ľudia, ktorí musia byť vo všetkom prítomní.

DESIGN KABI

Coworkingový priestor Design kabi je prevádzkovaný agentúrou BAEZ, ktorá funguje  ako štátny regionálny nástroj na podporu ekonomiky a zamestnanosti. Zaoberá sa propagáciou a rozvojom inovatívnych produktov, služieb, nových trhov, zahraničnej spolupráce, a podobne. Design kabi je priestor pre podnikateľské subjekty najmä z oblasti videohier, audiovizuálnych projektov, módy, produktového dizajnu a digitálnej ekonomiky. Všetky sa zameriavajú na medzinárodnú spoluprácu.

Pre koho je rezidencia určená?

Rezidenčný pobyt v kreatívnej inštitúcii znamená mesačný pobyt, ktorý zahŕňa ubytovanie, priestor v kreatívnom centre Design kabi a organizačnú pomoc od tímu Peopleing. Cieľom pobytu, programom a náplňou je získavanie nových kontaktov, networking, získavanie nových zákaziek, partnerov na spoluprácu, nových odbytových miest na svoje produkty, a podobne. Preto by sa uchádzač mal pohybovať vo vyššie menovaných odvetviach (tvorba videohier, audiovizuálna tvorba, módny dizajn, produktový dizajn a digitálna ekonomika). Mal by mať vypracované portfólio a mal by byť komunikatívny (znalosť angličtiny alebo španielčiny je, pochopiteľne, nutnosťou).

Čo ponúkame:

Rezidenti od nás dostanú:

–         mesačný pobyt v máji 2014 v meste Bilbao v Španielsku

–         ubytovanie v meste Bilbao

–         kancelárske priestory v Design kabi počas celého pobytu

–         preplatenie cestovných náhrad do výšky 200€

NEzabezpečujeme poistenie a náklady na stravu.

Čo potrebujeme:

  • Hľadáme kreatívcov z Košíc, východného Slovenska alebo celého Slovenska pôsobiacich v oblasti tvorby videohier, audiovizuálnej tvorby, módneho dizajnu, produktového dizajnu a digitálnej ekonomiky.
  • Vek minimálne 18 rokov v záverečný deň podávania prihlášok.
  • Pracovná skúsenosť v jednom z odvetví uvedených vyššie.
  • Podnikateľský duch a schopnosť propagovať a rozvíjať oblasť kreatívneho priemyslu vo svojej krajine, v podnikateľskom prostredí a vo vzťahu k verejnosti.
  • Znalosť anglického aleb španielskeho jazyka.

 

Registrovať sa môžete TU. Uzávierka výzvy je 31. marca 2014.

O úspechoch a výsledkoch minuloročných rezidencií v Bilbao si môžete prečítať v blogu Jakuba Ptačina a v blogu Viery Kozákovej.

 

 

 

 

Leave a Comment

© 2015 Creative Industry Košice

Scroll to top